بواسیر یا هموروئید

درمان بواسیر با لیزر [سرپایی بدون جراحی] + لیزر هموروئید

روش‌های گوناگونی برای درمان بواسیر یا هموروئید وجود دارد که لیزر قطعی ترین و بهترین روش درمان است. در ادامه به بررسی بیماری هموروئید و نحوه درمان بواسیر با لیزر (لیزر هموروئید) می‌پردازیم که برای دو نوع درمان بواسیر داخلی و درمان بواسیر خارجی کاربرد دارد.

این روش به عنوان یک درمان سرپایی شناخته شده چون بدون بستری و بدون بیهوشی انجام می شود. همچنین از آنجا که پزشک بدون استفاده از تیغ جراحی توده هموروئید را بر می دارد، در نتیجه به درمان بواسیر بدون جراحی شهرت دارد.

?‍⚕️ همچنین بخوانید: ویژگی های بهترین دکتر بواسیر و متخصص هموروئید

برای اینکه درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر به صورت قطعی و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود، پیشنهاد میکنیم تا بیماران به محض پی بردن به این بیماری یا لمس هر گونه توده کوچک در مقعد سریعا برای درمان مراجعه کرده تا بهترین نتیجه را بگیرند.

درمان بواسیر با لیزر در کلینیک مهنا – برای درمان کجا برویم؟

لیزر بواسیر یا هموروئید در کلینیک مهنا یک روش درمانی مطمئن است که با استفاده از نور لیزر برای تسکین بیمار و از بین بردن علائم بواسیر انجام می شود. در این روش، نور لیزر به منطقه داخلی بواسیر هدایت شده و باعث ایجاد تغییرات در بافت توده می شود. این تغییرات شامل خشک شدن و از بین رفتن حجم بافت بواسیر در زنان و مردان، کاهش التهاب و تسکین درد می باشد. این روش معمولاً به عنوان یک روش درمانی غیر جراحی بواسیر در نظر گرفته می شود و معمولاً همراه با دیگر روش های درمانی مانند داروها و تغییرات در سبک زندگی انجام می شود.

درمان بواسیر با لیزر

اگر قصد دارید برای درمان اقدام کنید، همین حالا با کلینیک تخصصی مهنا تماس بگیرید. مشاوران ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

☎️ برای لیزر هموروئید نوبت بگیرید ☎️


در کلینیک مهنا ما توانسته ایم با استفاده از بهترین و مجهزترین دستگاه های لیزر درمانی و همچنین کادر مجرب و حرفه ای بیماران عزیز را در سریع ترین زمان ممکن بدون بیهوشی درد و خونریزی و بدون بازگشت معالجه نموده به طوری که آن ها هیچ نوع دردی را متوجه نشوند و بلافاصله پس از عمل لیزر بتوانند به فعالیت های روزمره خود ادامه دهند.

? همچنین ببینید: فیلم عمل بواسیر با لیزر ?

هزینه عمل بواسیر با لیزر

هزینه های درمان بواسیر با لیزر متغیر هستند و هرگز از هزینه درمان به روش سنتی بیشتر نمی‌باشد. خوشبختانه در حال حاضر بیمارانی که از بیمه تکمیلی برخوردار هستند، با رایزنی های انجام شده می توانند پس از جراحی با نامه ای از سوی پزشک خود مبلغ عمل خود را از بیمه دریافت نمایند.

در بیشتر بیماران تا وقتی که معاینه نشوند دکتر بواسیر قادر نخواهد بود بیماری آن ها را تشخیص دهد. حال آنکه باید تشخیص داده شود آیا بیمار با درمان دارویی بهبود می یابد یا نیاز به جراحی با لیزر دارد. به همین خاطر در تماس تلفنی نمی‌توان در خصوص هزینه ریالی بیماری مبلغ واحدی را عنوان کرد. حتی اگر بیمار دارای علائم مشخصی از بواسیر در زنان یا مردان باشد، بایستی حتما معاینه شود به این دلیل که یك بیماری ممكن است در افراد گوناگون علایم متفاوتی داشته باشد.

مشاهده کنید: هزینه جراحی بواسیر با لیزر

لیزر هموروئید چگونه انجام میشود؟

لیزر هموروئید برای درمان بواسیر یکی از روش‌ های جدید و موثر برای از بین بردن این توده است که تقریبا به تازگی توسط پزشکان استفاده میشود.

اما بسیاری این سوال را دارند که چگونه انجام میشود؟ خب، لیزر یک نوع اضعه تحت الشعاع است که می‌ تواند بر روی بافت‌ های غیر عادی اثر بگذارد. در روش لیزر درمانی بواسیر، پزشک متخصص از یک دستگاه با قدرت لیزر استفاده کرده تا بخش‌ های کوچکی از بافت را سوزانده و منابع خون‌ رسانی بواسیر را کاهش دهد.

این درمان معمولاً در چند جلسه انجام می‌ شود و زمان نیاز به بهبودی برای هر فرد متفاوت است. بنابراین، برای انجام این روش، شما باید به یک پزشک متخصص مراجعه کرده تا مشکلات و شرایط خاص شما مورد ارزیابی قرار گیرد.

البته، همیشه بهترین راهنما برای درک بهتر وضعیت شما، یک گفتگوی صادقانه با پزشک متخصص بواسیر است.


برای تعیین نوبت و مشاوره در کلینیک مهنا تماس بگیرید :


علت لیزر بواسیر یا هموروئید چیست؟

بواسیر یا هموروئید چیست؟ به عروق خونی متورم و بزرگ شده ای گفته می شود که در ناحیه تحتانی راست روده(رکتوم) و مقعد قرار دارند. عروق خونی به دلیل افزایش فشار داخلی متورم می شوند. هموروئید معمولا با افزایش فشار داخل شکمی ایجاد می شود. برخی از علل بالقوه ایجاد آن ها عبارتند از:

 • وجود سختی و فشار در زمان حرکات روده (این وضعیت ممکن است به علت یبوست و یا اسهال بیش از حدباشد)
 • در طی دوران بارداری
 • چاقی
 • نشستن های طولانی
 • سرطان مقعد یا رکتوم
 • مقاربت یا رابطه مقعدی
 • بیماری‌های التهابی روده (بیماری کرونوکولیت اولسراتیو)

❌ توصیه می شود بیمارانی که به عارضه های بالا دچار بوده یا آنها را انجام می دهند، در خطر ابتلا به بواسیر بوده و به منظور پیشگیری از لیزر هموروئید، سعی در کاهش انجام آنها داشته باشند. ❌

چگونه بفهمیم بواسیر داریم؟

شایع ترین نشانه ها و علائم در این مورد خونریزی بدون درد است. ممکن است خون قرمز روشن بر روی مدفوع، روی کاغذ توالت دیده شود و یا اینکه بر روی کاسه توالت افتاده باشد. خونریزی معمولا به خودی خود محدود و کمتر می‌گردد.

مشاهده کنید: عکس انواع بواسیر (به منظور تشخیص بهتر)

زمان مراجعه به دکتر بواسیر جهت درمان هموروئید با لیزر

موارد زیر را به دقت مطالعه کرده و در صورتی که هر یک از آنها را تجربه کردید، سریعا به پزشک مراجعه کنید:

 • خونریزی از رکتوم و یا مقعد هرگز طبیعی نیستند و اگرچه بواسیر-هموروئید از شایع ترین علت خون در مدفوع هستند، اما باز مستلزم مراجعه و مشورت با پزشک متخصص در این رابطه می‌باشند.
 • برخی علل و عوامل دیگر برای ایجاد خونریزی مقعدی نیز وجود دارند که البته می‌توانند بسیار جدی نیز باشند. بیماری های التهابی روده و سرطان روده بزرگ می‌توانند با خونریزی رکتوم همراه باشد. وجودخون در مدفوع هرگز نباید نادیده گرفته شود.
 • اگر فرد داروهای ضد انعقاد مانند Warfarin،Dabigatran ، Rivaroxiba ، Apixaban، Clopidogrel ،Prasugrel و یا Enoxaparin مصرف می‌کند، بایستی اقدامات پزشکی فوری در مورد او اجرا شود.
 • افراد مبتلا به علائمی مانند سرگیجه و ضعف ممکن است که خونریزی زیادی داشته باشند و لذا ممکن است که نیاز به مراقبت های فوری بیشتری داشته باشند.
 • بواسیر (هموروئید) باعث ایجاد دردهای شکمی نمی‌شوند که همراه با خونریزی باشند، ولی در صورت وجود خونریزی همراه با درد های شکمی، بایستی بلافاصله مراقبت های پزشکی انجام شوند.
 • بواسیر پرولاپس یافته که نمی تواند از طریق مقعد به داخل و عقب رانده شود ، نیازمند مراقبتهای پزشکی است.
 • بواسیر (هموروئید) خارجی ترومبوزه ممکن است درد زیادی برای شخص ایجاد کند و ممکن است برای از بین بردن لخته به انجام اقدامات پزشکی نیاز باشد.

انواع بواسیر (هموروئید)

عکس هموروئید داخلی و خارجی
عکس شکل بواسیر یا (هموروئید) داخلی و خارجی
 • بواسیر یا هموروئید داخلی در قسمت داخلی رکتوم قرار دارد و نمی تواند احساس شود، مگر اینکه پرولاپس پیش آمده و از مقعد بیرون بزند و باعث ایجاد درد و خارش شود.
 • بواسیر یا هموروئید خارجی در زیر پوست در قسمت بیرونی مقعد قرار دارد.علائم ممکن است شامل خونریزی توام با حرکت روده و دفع مدفوع و وجود توده ای کامل که می تواند در ناحیه مقعد احساس شود.
 • بواسیر یا هموروئید خارجی ترومبوزه زمانی رخ می‌دهد که خون در داخل رگ های خونی لخته شده و ممکن است که باعث ایجاد درد و تورم قابل توجهی شود.

 بواسیر – هموروئید داخلی و یا پرولاپس شده (بیرون زده) چیست؟

در اغلب موارد، بواسیر (هموروئید) داخلی هیچ نشانه‌ای ندارند، اما تنها در صورت وجود خونریزی همزمان با حرکات روده ای متوجه این موضوع شده و یا در مورد بواسیر (هموروئید) پرولاپس یافته که در ناحیه مقعد احساس می‌شوند. این موضوع ممکن است باعث ایجاد خارش و درد و همچنین خونریزی شود.

بیرون زدگی یا پرولاپس یک بواسیر یا همان هموروئید داخلی موقعی رخ می‌دهد که هموروئید داخلی متورم شده و از محل استقرار اولیه خود در رکتوم به سمت مقعد می‌روند.

نشانه‌های هموروئید پرولاپس

 • می تواند به عنوان یک توده در خارج از مقعد احساس شود
 • می تواند با وارد ساختن فشار آرامی از طریق مقعد به سمت داخل رانده شود، این مساله ممکن است که محل استقرار هموروئید را برطرف نماید، اما خود مشکل بواسیر را برطرف نمی‌کند
 • ممکن است به اندازه ای بزرگتر و متورم تر شود که دیگر نتوان آن را با فشار به عقب و داخل برگرداند
  می تواند مزاحمت و انسداد ایجاد نماید، که نیازمند اقدامات فوری پزشکی است
 • این عارضه همچنین ممکن است باعث ایجاد خارش مقعدی و احساس دائمی نیاز به دفع مدفوع، گردد.

درجات هموروئید داخلی

 • درجه ۱: رگهای خونی برجسته بدون پرولاپس
 • درجه ۲: پرولاپس قابل تحمل، اما با برطرف شدن خود به خودی
 • درجه ۳ : پرولاپس قابل تحمل، اما نیاز به اقدامات درمانی اولیه و پایه ای
 • درجه ۴: پرولاپس با عدم موفقیت در اقدامات درمانی اولیه و پایه ای

نشانه ها و علائم بواسیر خارجی یا ترومبوزه

هموروئید خارجی ترومبوزه یک وضعیت دردناک هستند. این حالت زمانی اتفاق می افتد که یک لخته خون در داخل رگ های هموروئیده شده ایجاد می‌شود و باعث ایجاد التهاب و تورم می گردد. منبع (ویکیپدیا hemorrhoid)

هنگامی که یک لخته خون در یک هموروئید اتفاق می افتد، بواسیر متورم تر خواهد شد. این تورم منجر به افزایش درد و علایم بواسیر خواهد شد. درد معمولا با حرکات روده ای بدتر می‌شود و ممکن است که در موقع نشستن افزایش یابد.

یک هموروئید خارجی ترومبوزه، ممکن است به خودی خود برطرف شود. با این حال، این وضعیت اغلب به انجام اقدامات پزشکی نیاز دارد. وجود خون و خونریزی همراه با حرکات روده ای و دفع مدفوع هرگز طبیعی نیستند و بایستی حتما به یک پزشک برای بررسی بیشتر مراجعه نمود. در حالی که بواسیر شایع ترین علت خونریزی همراه با حرکات روده است.

ممکن است دلایل دیگری از جمله بیماری‌های التهابی روده، عفونت و تومورها نیز برای ایجاد خونریزی وجود داشته باشند.

تصویر بواسیر خارجی
تصویر شکل بواسیر یا (هموروئید) خارجی

علل رایج درد رکتوم

چهار علت شایع برای درد،فشار و یا ناراحتی رکتوم، عبارتند از:

 • هموروئید
 • شقاق مقعدی
 • اسپاسم های مقعدی آنی و زودگذر
 • دیگر اسپاسم های عضلانی دائمی (سندرم Levator ani)
شکل رکتوم هموروئیدی
عکس شکل رکتوم هموروئیدی

تفاوت‌ بواسیر داخلی، خارجی و یا ترومبوزه چیست؟

هموروئید داخلی یک رگ خونی متورم است که از داخل رکتوم و بالای خط پکتینات بوجود می‌آید. این نوع هموروئید هیچ علامت و نشانه ای را ایجاد نمی‌کند، مگر اینکه خونریزی همراه با حرکات روده ای ایجاد شود، و یا اینکه دچار پرولاپس شده و بعد از آنکه از مقعد خارج شود، قابل حس کردن باشد.

یک بواسیر خارجی از تورم عروق خونی که مقعد را فراتر از خط پکتینات احاطه کرده اند، ایجاد می شود. آنها مشکلات زیادی را ایجاد نمی کنند مگر اینکه به سرعت در حال گسترش و لخته شدن باشند. معمولا این لخته ها به طور خود به خودی برطرف شده و پوست ناحیه را ترک می‌کنند.

بواسیر خارجی ترومبوزه زمانی اتفاق می افتد که لخته شدن خون که در یک هموروئید خارجی شکل می گیرد، برطرف نشده و باعث افزایش تورم و درد در بافت هموروئیدی می شود.

علت

بواسیر یا همان هموروئید شریان و یا ورید نیستند، بلکه رگ های خونی طبیعی هستند که تحت عنوان سینوسوئید ها نامیده می شوند و در محل دیواره هایی قرار دارند که رکتوم و مقعد را احاطه کرده اند. هنگامی که فشار وریدی درون این رگ های خونی افزایش می یابد، هموروئید ها متورم و منبسط می شوند، زیرا خالی شدن خون از آنها بسیار دشوار است. این موضوع باعث ایجاد شایع ترین نشانه های بواسیر (هموروئید) که همانا خونریزی و تورم هستند، می شود.

وضعیت ها و شرایط معمول و رایجی که باعث افزایش فشار داخل رگ های خون هموروئیدی و منجر به ناهنجاری های مربوطه می شوند، عبارتند از:

 • زور زدن زیاد برای حرکات روده و دفع مدفوع.این مساله ممکن است به علت وجود یبوست و یا اسهال باشد.
 • نشستن های طولانی ، از جمله در توالت
 • نداشتن ورزش و تمرینات بدنی
 • رژیم کم فیبر
 • چاقی
 • بارداری
 • سرطان کولون
 • بیماری های کبدی
 • بیماری های التهابی روده
 • مقاربت مقعدی
 • آسیب های نخاعی

نحوه تشخیص

تشخیص هموروئید معمولا با اخذ تاریخچه از بیمار و انجام معاینه بالینی توسط متخصص مراقبت های بهداشتی انجام می شود. معاینه مقعد و انجام آزمایش انگشتی رکتوم اغلب انجام می شود. با توجه به وضعیت، سوابق پزشکی قبلی، داروها و وضعیت ثبات بیمار، اقدامات درمانی ممکن است که بدون انجام تست های بیشتر اجرا شوند.

بواسیر یا هموروئید داخلی ممکن است توسط معاینه بالینی تشخیص داده نشود؛ و ممکن است که حتی با آزمایش انگشتی رکتوم احساس نگردند.

هنگامی که پزشک مقعد را معاینه می کند، ممکن است که هموروئید های داخلی و خارجی پرولاپس یافته مشاهده شوند.

بواسیر یا هموروئید خارجی پرولاپس یافته ترومبوزه، صرفا با نگاه کردن به ناحیه مقعدی تشخیص داده می شود.
اگر نگرانی در مورد اینکه آیا خونریزی قابل ملاحظه ای رخ داده است یا خیر وجود داشته باشد، معمولا یک
آزمایش شمارش کامل خون (CBC) برای اندازه گیری هموگلوبین خون و هماتوکریت و شمارش پلاکت ها باید انجام گیرد.اگر بیمار از وارفارین (کومادین) استفاده می کند، ممکن است آزمایش زمان پروترومبین (PT) یا INR برای اندازه گیری سطح لخته شدن خون نیز انجام شود.

درمان بواسیر در خانه

چند روش درمان خانگی طبیعی برای درمان بواسیر (هموروئید) وجود دارد، به عنوان مثال حمام گرم Sitz، تغییرات تغذیه ای، نرم کننده های مدفوع و ورزش کردن، استفاده از داروهای تجویزی و یا حتی داروهای بدون نیاز به نسخه پزشک و یا انجام اعمال جراحی از قبیل بستن باند لاستیکی،اسکلروتراپی، لیزر درمانی، هموروئیدکتومی و هموروئیدکتومی استاپل نیز ممکن است که برای درمان هموروئیدها لازم باشند. عوارض بواسیر در صورت عدم درمان به موقع می‌تواند زیاد باشد.

راه‌های درمان هموروئید-بواسیر

هموروئید خارجی و داخلی با انجام یک معاینه بالینی و اخذ تاریخچه بیمار توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی تشخیص داده می شود. همچنین ممکن است که انجام سیگموئیدوسکوپی و یا کولونوسکوپی برای بررسی علل دیگر ایجاد خون در مدفوع ،توسط پزشک مربوطه تجویز شود.

برای بواسیر درمان های متعددی در دسترس هستند و شامل داروها و درمان های خانگی، مانند داروهای بدون نیاز به نسخه از قبیل نرم کننده های مدفوع،کِرِم ها و شیاف های تسکین دهنده و کاهنده درد و التهاب بافت هموروئید، تغییر در رژیم غذایی؛ حمام سیتز؛ ورزش؛ یا جراحی می شوند.

می‌توان از بروز هموروئید با نرم نگاه داشتن مدفوع ، با ورزش منظم، استفاده از یک رژیم غذایی با فیبر بالا، نوشیدن مقدار زیادی مایعات، اجتناب از فشار در حرکات روده و اجتناب از نشستن برای مدت زمان طولانی به خصوص در زمان توالت، جلوگیری کرد.

راه درمان بواسیر یا هموروئید داخلی

از بارزترین نشانه های بواسیر داخلی، خونریزی قرمز روشن بدون احساس درد در هنگام مدفوع کردن است که امکان دارد قطره قطره و یا گاهی بیشتر و کمتر باشد. بیرون زدگی و یا پرولاپس نیز از سایر نشانه های بارز آن به شمار می آید. در بعضی مواقع درد به دلیل ایجاد لخته و یا زخمی و یا به دلیل گیر افتادن (مختنق شدن ) نیز به وجود می آید و گاهی ممکن است درد همراه با خارش باشد.

از روش های درمان بواسیر داخلی مصرف روزانه ۸ لیوان آب ،مصرف روزانه-۳۵ -۲۵ گرم از فیبر ها (مصرف انواع آلوها ،سبزیجات و صیفی جات و میوه ها بجز موز ،به ، خرمالو ، توجه بفرمائید که هر ۱۰۰گرم خیار فقط ۱-۲ گرم فیبر وهر ۱۰۰ گرم کرفس تنها ۷ گرم فیبر دارد)، خوردن ملین ها و لگن آبگرم ۳۹-۴۰ درجه، بدون بتادین ونمک و… هر دفعه ۱۵ دقیقه و ۳-۵ بار در روز. ( تحت هیچ شرایطی نخواهید ب زور زدن مدفوعتان را دفع کنید)

تمامی این درمان ها برای علاج بواسیر ضروری هستند و حتی در درمان هموروئید های درجه ۱و۲ نیز نقش بسزایی دارد اما در بعضی مواقع هم این روش ها پاسخگو نیست و بایستی اقدامات سرپایی پزشکی دیگری نیز انجام شود مثل فتوکوآگولیشن با اشعه مادون قرمز که همان (IRC ) میباشند.

درمان بواسیر خارجی

درمان هموروئید بسته به میزان حاد بودن آن، به چند روش درمان می شود. برخی از درمان های عمومی و ابتدایی که شاید پزشک متخصص بواسیر به شما توصیه کند شامل یخ هایی جهت کم کردن تورم، شامپوها یا کرم های کاهنده خونریزی می‌باشد.

این گزینه ها می‌تواند به کسانی که مبتلا به هموروئید خارجی با شدت کمتری هستند کمک کند. ولی اگر میزان شدت بیماری فرد بالا باشد، به احتمال زیاد پزشک، روند درمان را به صورت عمل جراحی را پیشنهاد می کند.

درمان های جراحی شامل موارد زیر است:

 •  حذف هموروئید، تحت عنوان هموروئیدکتومی
 •  سوزاندن بافت هموروئید توسط اشعه مادون قرمز، لیزر یا انعقاد الکتریکی.
 •  ایجاد لایه سازی به جهت کاهش بواسیریاهموروئید.

آزمایشات دیگری نیز جهت ارزیابی ، تشخیص و درمان بواسیر مورد استفاده قرار می گیرد. که شامل:

 • معاینه دیجیتال رکتوم
 • کولونوسکوپی
 • آنوسکوپی

پزشک متخصص بواسیر در مرحله اول تشخیص را با یک معاینه فیزیکی آغاز می نماید. در مورد بواسیرخارجی، این آزمایش و معاینه فیزیکی بسیار پر کاربرد است و پزشک، به سادگی می تواند بواسیر خارجی را تشخیص دهد.

بهترین پزشک متخصص برای درمان بواسیر (هموروئید)

هموروئید یک مشکل رایج می باشد که باید توسط و اغلب ممکن است توسط بهترین دکتر عمومی،دکتر داخلی و یا دکتر اورژانس درمان شوند. همچنین ممکن است که جراحان برای برداشتن بواسیر از نوع بزرگ و التهاب یافته اقدامات جراحی را انجام دهند.

بهترین پزشک متخصص درمان هموروئید
بهترین پزشک متخصص درمان بواسیر-هموروئید

پرسش و پاسخ های درمان هموروئید با لیزر

آیا لیزر هموروئید (بواسیر) با خونریزی همراه است؟

توده بواسیر هم بعد از عمل جراحی و هم بعد از لیزر خونریزی دارد. اما با یک تفاوت! خونریزی بعد از عمل هموروئید با لیزر تا یک هفته به مقدار قطره ای بوده که روز به روز کمر می شود. در صورتی که بعد از جراحی خونریزی تا زمان بهبود کامل ادامه دارد.

نحوه عمل بواسیر با لیزر چگونه است؟

درمان با لیزر به این شکل بوده که اشعه لیزر وارد توده شده و از داخل ریشه بواسیر را سوزانده و از بین می برد که احتمال عود وجود نداشته باشد.

درمان بواسیر با لیزر بهتر است یا جراحی؟

صد در صد لیزر. زیرا هموروئیدوپلاستی با لیزر یک روش کم تهاجمی برای درمان هموروئید در نظر گرفته شده است. این روش به بیمار اجازه می دهد تا بهترین نتایج ممکن را با نداشتن ناراحتی جراحی و بهبودی سریع به دست آورد. همچنین به دلیل کیفیت عمل بالاتر، سریعتر به روال روزانه خود باز می گردد.

آیا این روش نیاز به بستری دارد؟

خیر. یکی از بزرگترین مزیت های لیزر هموروئید سرپایی بودن آن است.

احتمال بی اختیاری مدفوع بعد از عمل بواسیر با لیزر چقدر است؟

صفر درصد. این احتمال بعد از لیزر وجود ندارد چون به عضلات اسفنکتر مقعد و عصب ها آسیب وارد نمی شود.

لیزر بواسیر درد دارد؟

خیر. از آنجا که بیمار تحت بی حسی موضعی عمل می شود، دردی حس نخواهد کرد.

آیا درمان بواسیر با لیزر با بیهوشی انجام می شود؟

خیر. این روش تحت بی حسی موضعی بوده و عوارض بیهوشی را ندارد.

15 دیدگاه دربارهٔ «درمان بواسیر با لیزر [سرپایی بدون جراحی] + لیزر هموروئید»

 1. واقعا که درمان قطعی بواسیر بدون عمل جراحی فقط لیزره من تا حالا ۳ بار جراحی کرده بودم بواسیر خارجی داشتم ولی هر ۳ بارش باز میزد بیرون تا اینکه یکی از دوستام لیزر رو پیشنهاد کرد و واقعا راحت شدم

  1. سلام میتونید برای درمان سریع و قطعی لیزر کنید که بدون درد و خونریزی انجام میشه. شماره های تماس برای تعیین نوبت و مشاوره: ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا