بواسیر یا هموروئید

درمان بواسیر با لیزر (عمل لیزر هموروئید) چگونه انجام میشود؟

روش‌های گوناگونی برای درمان بواسیر یا هموروئید وجود دارد که لیزر قطعی ترین و بهترین روش درمان است. در ادامه به بررسی بیماری هموروئید و نحوه درمان بواسیر با لیزر (لیزر هموروئید) می‌پردازیم که برای دو نوع درمان بواسیر داخلی و درمان بواسیر خارجی کاربرد دارد.

لیزر هموروئید به عنوان یک درمان سرپایی شناخته شده چون بدون بستری و بدون بیهوشی انجام می شود. همچنین از آنجا که پزشک بدون استفاده از تیغ جراحی توده هموروئید را بر می دارد، در نتیجه به درمان بواسیر بدون جراحی شهرت دارد.

⚕️ همچنین بخوانید: ویژگی های بهترین دکتر بواسیر و متخصص هموروئید

برای اینکه درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر به صورت قطعی و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود، پیشنهاد میکنیم تا بیماران به محض پی بردن به این بیماری یا لمس هر گونه توده کوچک در مقعد سریعا برای درمان مراجعه کرده تا بهترین نتیجه را بگیرند.

لیزر هموروئید چگونه انجام میشود؟

لیزر هموروئید برای درمان بواسیر یکی از روش‌ های جدید و موثر برای از بین بردن این توده است که تقریبا به تازگی توسط پزشکان استفاده میشود.

اما بسیاری این سوال را دارند که چگونه انجام میشود؟

 1. لیزر یک نوع اضعه تحت الشعاع است که می‌ تواند بر روی بافت‌ های غیر عادی اثر بگذارد.
 2. در روش لیزر درمانی بواسیر، پزشک متخصص از یک دستگاه با قدرت لیزر استفاده میکند.
 3. بخش‌ های کوچکی از بافت را سوزانده و منابع خون‌ رسانی بواسیر را کاهش میدهد.
 4. این درمان معمولاً در چند جلسه انجام می‌ شود و زمان نیاز به بهبودی برای هر فرد متفاوت است.

بنابراین، برای انجام این روش، شما باید به یک پزشک متخصص مراجعه کرده تا مشکلات و شرایط خاص شما مورد ارزیابی قرار گیرد.

البته، همیشه بهترین راهنما برای درک بهتر وضعیت شما، یک گفتگوی صادقانه با پزشک متخصص بواسیر است.


برای تعیین نوبت و مشاوره در کلینیک مهنا تماس بگیرید :


درمان بواسیر با لیزر در کلینیک مهنا

لیزر بواسیر یا هموروئید در کلینیک مهنا یک روش درمانی مطمئن است که با استفاده از نور لیزر برای تسکین بیمار و از بین بردن علائم بواسیر انجام می شود. در این روش، نور لیزر به منطقه داخلی بواسیر هدایت شده و باعث ایجاد تغییرات در بافت توده می شود. این تغییرات شامل خشک شدن و از بین رفتن حجم بافت بواسیر در زنان و مردان، کاهش التهاب و تسکین درد می باشد. این روش معمولاً به عنوان یک روش درمانی غیر جراحی بواسیر در نظر گرفته می شود و معمولاً همراه با دیگر روش های درمانی مانند داروها و تغییرات در سبک زندگی انجام می شود.

درمان بواسیر با لیزر

اگر قصد دارید برای درمان اقدام کنید، همین حالا با کلینیک تخصصی مهنا تماس بگیرید. مشاوران ما همواره آماده پاسخگویی به شما هستند.

☎️ برای لیزر هموروئید نوبت بگیرید ☎️


در کلینیک مهنا ما توانسته ایم با استفاده از بهترین و مجهزترین دستگاه های لیزر درمانی و همچنین کادر مجرب و حرفه ای بیماران عزیز را در سریع ترین زمان ممکن بدون بیهوشی درد و خونریزی و بدون بازگشت معالجه نموده به طوری که آن ها هیچ نوع دردی را متوجه نشوند و بلافاصله پس از عمل لیزر بتوانند به فعالیت های روزمره خود ادامه دهند.

? همچنین ببینید: فیلم عمل بواسیر با لیزر ?

هزینه عمل بواسیر با لیزر

هزینه های درمان بواسیر با لیزر متغیر هستند و هرگز از هزینه درمان به روش سنتی بیشتر نمی‌باشد. خوشبختانه در حال حاضر بیمارانی که از بیمه تکمیلی برخوردار هستند، با رایزنی های انجام شده می توانند پس از جراحی با نامه ای از سوی پزشک خود مبلغ عمل خود را از بیمه دریافت نمایند.

در بیشتر بیماران تا وقتی که معاینه نشوند دکتر بواسیر قادر نخواهد بود بیماری آن ها را تشخیص دهد. حال آنکه باید تشخیص داده شود آیا بیمار با درمان دارویی بهبود می یابد یا نیاز به جراحی با لیزر دارد. به همین خاطر در تماس تلفنی نمی‌توان در خصوص هزینه ریالی بیماری مبلغ واحدی را عنوان کرد. حتی اگر بیمار دارای علائم مشخصی از بواسیر در زنان یا مردان باشد، بایستی حتما معاینه شود به این دلیل که یك بیماری ممكن است در افراد گوناگون علایم متفاوتی داشته باشد.

مشاهده کنید: هزینه جراحی بواسیر با لیزر

چه زمانی باید لیزر بواسیر یا هموروئید انجام دهیم؟

بواسیر یا هموروئید چیست؟ به عروق خونی متورم و بزرگ شده ای گفته می شود که در ناحیه تحتانی راست روده(رکتوم) و مقعد قرار دارند. عروق خونی به دلیل افزایش فشار داخلی متورم می شوند. هموروئید معمولا با افزایش فشار داخل شکمی ایجاد می شود. برخی از علل بالقوه ایجاد آن ها عبارتند از:

 • وجود سختی و فشار در زمان حرکات روده (این وضعیت ممکن است به علت یبوست و یا اسهال بیش از حدباشد)
 • در طی دوران بارداری
 • چاقی
 • نشستن های طولانی
 • سرطان مقعد یا رکتوم
 • مقاربت یا رابطه مقعدی
 • بیماری‌های التهابی روده (بیماری کرونوکولیت اولسراتیو)

❌ توصیه می شود بیمارانی که به عارضه های بالا دچار بوده یا آنها را انجام می دهند، در خطر ابتلا به بواسیر بوده و به منظور پیشگیری از لیزر هموروئید، سعی در کاهش انجام آنها داشته باشند. ❌

مشاهده کنید: عکس انواع بواسیر (به منظور تشخیص بهتر)

زمان مراجعه به دکتر برای درمان هموروئید با لیزر

موارد زیر را به دقت مطالعه کرده و در صورتی که هر یک از آنها را تجربه کردید، سریعا به پزشک مراجعه کنید:

 • خونریزی از رکتوم و یا مقعد هرگز طبیعی نیستند و اگرچه بواسیر-هموروئید از شایع ترین علت خون در مدفوع هستند، اما باز مستلزم مراجعه و مشورت با پزشک متخصص در این رابطه می‌باشند.
 • برخی علل و عوامل دیگر برای ایجاد خونریزی مقعدی نیز وجود دارند که البته می‌توانند بسیار جدی نیز باشند. بیماری های التهابی روده و سرطان روده بزرگ می‌توانند با خونریزی رکتوم همراه باشد. وجودخون در مدفوع هرگز نباید نادیده گرفته شود.
 • اگر فرد داروهای ضد انعقاد مانند Warfarin،Dabigatran ، Rivaroxiba ، Apixaban، Clopidogrel ،Prasugrel و یا Enoxaparin مصرف می‌کند، بایستی اقدامات پزشکی فوری در مورد او اجرا شود.
 • افراد مبتلا به علائمی مانند سرگیجه و ضعف ممکن است که خونریزی زیادی داشته باشند و لذا ممکن است که نیاز به مراقبت های فوری بیشتری داشته باشند.
 • بواسیر (هموروئید) باعث ایجاد دردهای شکمی نمی‌شوند که همراه با خونریزی باشند، ولی در صورت وجود خونریزی همراه با درد های شکمی، بایستی بلافاصله مراقبت های پزشکی انجام شوند.
 • بواسیر پرولاپس یافته که نمی تواند از طریق مقعد به داخل و عقب رانده شود ، نیازمند مراقبتهای پزشکی است.
 • بواسیر (هموروئید) خارجی ترومبوزه ممکن است درد زیادی برای شخص ایجاد کند و ممکن است برای از بین بردن لخته به انجام اقدامات پزشکی نیاز باشد.

انواع بواسیر (هموروئید)

عکس هموروئید داخلی و خارجی
عکس شکل بواسیر یا (هموروئید) داخلی و خارجی
 • بواسیر یا هموروئید داخلی در قسمت داخلی رکتوم قرار دارد و نمی تواند احساس شود، مگر اینکه پرولاپس پیش آمده و از مقعد بیرون بزند و باعث ایجاد درد و خارش شود.
 • بواسیر یا هموروئید خارجی در زیر پوست در قسمت بیرونی مقعد قرار دارد.علائم ممکن است شامل خونریزی توام با حرکت روده و دفع مدفوع و وجود توده ای کامل که می تواند در ناحیه مقعد احساس شود.
 • بواسیر یا هموروئید خارجی ترومبوزه زمانی رخ می‌دهد که خون در داخل رگ های خونی لخته شده و ممکن است که باعث ایجاد درد و تورم قابل توجهی شود.
تصویر بواسیر خارجی
تصویر شکل بواسیر یا (هموروئید) خارجی

راه‌های درمان هموروئید – بواسیر

هموروئید خارجی و داخلی با انجام یک معاینه بالینی و اخذ تاریخچه بیمار توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی تشخیص داده می شود. همچنین ممکن است که انجام سیگموئیدوسکوپی و یا کولونوسکوپی برای بررسی علل دیگر ایجاد خون در مدفوع ،توسط پزشک مربوطه تجویز شود.

برای بواسیر درمان های متعددی در دسترس هستند و شامل داروها و درمان های خانگی، مانند داروهای بدون نیاز به نسخه از قبیل نرم کننده های مدفوع،کِرِم ها و شیاف های تسکین دهنده و کاهنده درد و التهاب بافت هموروئید، تغییر در رژیم غذایی؛ حمام سیتز؛ ورزش؛ یا جراحی می شوند.

می‌توان از بروز هموروئید با نرم نگاه داشتن مدفوع ، با ورزش منظم، استفاده از یک رژیم غذایی با فیبر بالا، نوشیدن مقدار زیادی مایعات، اجتناب از فشار در حرکات روده و اجتناب از نشستن برای مدت زمان طولانی به خصوص در زمان توالت، جلوگیری کرد.

بهترین پزشک متخصص برای درمان بواسیر (هموروئید)

هموروئید یک مشکل رایج می باشد که باید توسط و اغلب ممکن است توسط بهترین دکتر عمومی،دکتر داخلی و یا دکتر اورژانس درمان شوند. همچنین ممکن است که جراحان برای برداشتن بواسیر از نوع بزرگ و التهاب یافته اقدامات جراحی را انجام دهند.

بهترین پزشک متخصص درمان هموروئید
بهترین پزشک متخصص درمان بواسیر-هموروئید

پرسش و پاسخ های درمان هموروئید با لیزر

آیا لیزر هموروئید (بواسیر) با خونریزی همراه است؟

توده بواسیر هم بعد از عمل جراحی و هم بعد از لیزر خونریزی دارد. اما با یک تفاوت! خونریزی بعد از عمل هموروئید با لیزر تا یک هفته به مقدار قطره ای بوده که روز به روز کمر می شود. در صورتی که بعد از جراحی خونریزی تا زمان بهبود کامل ادامه دارد.

نحوه عمل بواسیر با لیزر چگونه است؟

درمان با لیزر به این شکل بوده که اشعه لیزر وارد توده شده و از داخل ریشه بواسیر را سوزانده و از بین می برد که احتمال عود وجود نداشته باشد.

درمان بواسیر با لیزر بهتر است یا جراحی؟

صد در صد لیزر. زیرا هموروئیدوپلاستی با لیزر یک روش کم تهاجمی برای درمان هموروئید در نظر گرفته شده است. این روش به بیمار اجازه می دهد تا بهترین نتایج ممکن را با نداشتن ناراحتی جراحی و بهبودی سریع به دست آورد. همچنین به دلیل کیفیت عمل بالاتر، سریعتر به روال روزانه خود باز می گردد.

آیا این روش نیاز به بستری دارد؟

خیر. یکی از بزرگترین مزیت های لیزر هموروئید سرپایی بودن آن است.

احتمال بی اختیاری مدفوع بعد از عمل بواسیر با لیزر چقدر است؟

صفر درصد. این احتمال بعد از لیزر وجود ندارد چون به عضلات اسفنکتر مقعد و عصب ها آسیب وارد نمی شود.

لیزر بواسیر درد دارد؟

خیر. از آنجا که بیمار تحت بی حسی موضعی عمل می شود، دردی حس نخواهد کرد.

آیا درمان بواسیر با لیزر با بیهوشی انجام می شود؟

خیر. این روش تحت بی حسی موضعی بوده و عوارض بیهوشی را ندارد.

17 دیدگاه دربارهٔ «درمان بواسیر با لیزر (عمل لیزر هموروئید) چگونه انجام میشود؟»

 1. واقعا که درمان قطعی بواسیر بدون عمل جراحی فقط لیزره من تا حالا ۳ بار جراحی کرده بودم بواسیر خارجی داشتم ولی هر ۳ بارش باز میزد بیرون تا اینکه یکی از دوستام لیزر رو پیشنهاد کرد و واقعا راحت شدم

  1. سلام میتونید برای درمان سریع و قطعی لیزر کنید که بدون درد و خونریزی انجام میشه. شماره های تماس برای تعیین نوبت و مشاوره: ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸

 2. یعنی شما برای درمان قطعی بواسیر بدون عمل جراحی همین لیزر رو پیشنهاد میدین و تایید میکنین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا