رابطه مقعدی

عوارض و خطرات رابطه مقعدی و ارتباط آن با بواسیر(هموروئید)

آمیزش مقعدی نوعی از رابطه جنسی است، که به شدت در دین و پزشکی نفی می شود زیرا که می تواند آسیب های جبران ناپذیری را برای هر دو طرف این رابطه فراهم آورد. در این مقاله قصد داریم به بررسی مضرات این نوع رابطه بپردازیم :

عوارض رابطه مقعدی

 • سرد مزاجی : از آنجایی که لذت واقعی برای زن از طریق رابطه واژنی فراهم می شود، و در این نوع آمیزش هیچ لذتی نمی برد مگر احساس خوشایند رضایت همسر، انجام این رابطه در طولانی مدت موجب سردی او می شود زیرا خود را تنها ابزاری برای ارضای میل جنسی می یابد.
 • ابتلا به بیماری ها : مقعد محلی برای دفع فضولات از بدن است، و مملو از میکروب و آلودگی ها می باشد. به همین ترتیب ورود آلت مردانه می تواند بیماری ها و آلودگی های مختلفی را برای او به همراه آورد.
 • آسیب به آلت : از آنجایی که دهانه مقعد مانند یک کش سفت عمل کرده و اطراف آلت را می پوشاند، در لحظه خروجی منی مانند سدی عمل نموده که اجازه این کار نمی دهد در نتیجه این امر منی به عقب پس زده می شود که عوارض بسیاری را برای غده پروستات به همراه دارد.
 • احتمال انتقال بیماری : برقراری رابطه جنسی باعث می شود، انتقال بیماری به سرعت صورت گیرد به خصوص اگر این آمیزش جنسی باعث ایجاد زخمی بر روی بدن شود. برخی از بیماری‌هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود شامل هپاتیت، ایدز، زگیل تناسلی و … است.
 • آسیب به ماهیچه های حلقوی : ساختار مقعد به گونه ای است که برخلاف واژن که دارای خاصیت ارتجاعی است، توانایی تحمل آلت مردانه را ندارد، در نتیجه امکان آسیب به مقعد و ماهیچه های آن و حتی پارگی وجود دارد که چنین آسیبی باعث بی اختیاری در دفع برای زن خواهد شد.
 • زود انزالی : مردانی که مرتباً با همسر خود از طریق مقعد رابطه جنسی برقرار می کنند، دچار زودانزالی شده و این خود مشکلات روحی بسیاری را برای آنان به همراه می آورد.

آیا رابطه مقعدی نقشی در ایجاد بواسیر دارد؟

یکی از مهمترین عوارضی که آمیزش مقعدی برای بدن به همراه می آورد، ابتلا به بواسیر یا هموروئید است. در صورت برقراری رابطه جنسی مقعدی فشار زیادی به عضله یا همان اسفنکتر مقعدی وارد می شود. زیرا حرکت رفت و برگشت آلت درون مقعد موجب تحریک هموروئیدها شده و اتساع این عروق را به همراه دارد.

همچنین بخوانید: درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر

چگونه می‌توان عوارض ناشی از رابطه مقعدی را کاهش داد؟

این رابطه توسط بسیاری از زوجین استفاده می شود، اما همانطور که ذکر کردیم خطرات و عوارض بسیاری را به همراه دارد، و این خطرات تنها برای زنان نبوده و بسیاری از مردان را نیز درگیر می‌کند. با توجه به افزایش علاقه به چنین رابطه‌ای تصمیم گرفتیم روش هایی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها عوارض چنین رابطه ای را کاهش دهید. با انجام راهکارهای زیر می توان عوارض رابطه مقعدی را به حداقل کاهش داد:

 • استفاده از کاندوم : استفاده از کاندوم برای این عمل امری ضروری است زیرا در جلوگیری از انتقال آلودگی ها بسیار موثر است. اگر در حین رابطه مقعدی خواستید به رابطه واژنی تغییر موقعیت دهید حتما از کاندوم دیگری استفاده کنید. (در نظر داشته باشید اگر شریک جنسی شما دچار برخی از عفونت های پوستی نظیر HPV باشد استفاده از کاندوم مانع انتقال بیماری نمی‌شود)
 • گرفتن ناخن ها :  قبل از برقراری آمیزش مقعدی نیاز به آماده نمودن عضله اسفنکتر است، ورود انگشت به آن می تواند در آماده نمودن این عضله موثر باشد. پس گرفتن ناخن‌ها نه تنها مانع از انتقال آلودگی می شود بلکه از زخم نمودن مقعد نیز جلوگیری خواهد نمود.
 • تنقیه : پاکسازی مقعد با استفاده از آب به روش تنقیه می‌تواند تا حدی ریسک ابتلا به بیماری و آلودگی‌ها را کاهش دهد.
 • پوزیشن درست : امتحان کردن پوزیشن‌های مختلف می تواند به پیدا کردن بهترین پوزیشن کمک کند زیرا با این کار شریک جنسی احساس بهتری داشته و درد کمتری را حس میکند.
 • استفاده از روان کننده‌ها : استفاده از روان کننده‌ها بسیار مهم و ضروری است زیرا می تواند درد شریک جنسی را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا