دکتر متخصص شقاق چه کسی است؟

دکتر متخصص شقاق چه کسی است؟

شقاق یا فیشر مقعدی یکی از بیماری های دردناک ناحیه مقعد است و تحمل علائم آزاردهنده آن برای بیماران بسیار سخت است. در اینجا قصد داریم به معرفی اجمالی این بیماری، علائم و دلایل و همچنین مشخصات دکتر متخصص شقاق بپردازیم:

بیماری شقاق

بیماری شقاق یا فیشر به معنی زخم شدن یا ایجاد شکاف در ناحیه مقعد است. این زخم معمولا به دلیل وارد شدن فشار زیاد به ناحیه مقعد بوجود می آید و اگر به موقع درمان نشود به نوع مزمن تبدیل خواهد شد. اصلی ترین علت ایجاد شقاق، یبوست است اما عوامل دیگری هم در ایجاد این عارضه موثرند:

  • رابطه مقعدی
  • بارداری و زایمان در زنان
  • ایجاد ضربه و فشار
  • تنگی دریچه مقعد
بیماری شقاق یا فیشر مقعدی

علائم بیماری شقاق معمولا بسیار برای فرد آزار دهنده است و بیشتر افراد قادر به تحمل علائم دردناک این عارضه نیستند. شایع ترین نشانه های بیماری شقاق شامل موارد زیر است:

بسیاری از بیماران سعی دارند با استفاده از روش های خانگی و دارویی این بیماری را درمان کنند و به دلیل عدم آگاهی در مواقعی متحمل درد و ناراحتی زیادی می شوند.

توصیه ما این است که قبل از اقدام به هرگونه درمان ابتدا با دکتر شقاق مشورت کنید تا بیماری شما تبدیل به شقاق مزمن نشود.

از کارشناسان ما مشاوره بگیرید

اگر به این عارضه دچار شدید و یا به آن مشکوک هستید، می توانید برای تعیین وقت مشاوره و معاینه با کلینیک ما تماس بگیرید.

اما دکتر متخصص شقاق چه کسی است؟ و برای درمان شقاق باید به کدام پزشک مراجعه کنیم؟

دکتر متخصص شقاق

اولین قدم در درمان بیماری، انتخاب پزشک کارآزموده و متبحر است. دکتر شقاق می تواند جراح عمومی، متخصص گوارش یا متخصص جراح باشد. 

دکتر متخصص شقاق در ابتدا با بررسی سوابق بیماری و معاینه بالینی، شرایط و شدت بیماری شما را بطور کامل بررسی میکند.

در مرحله بعدی با توجه به اینکه شقاق حاد یا مزمن است بهترین روش درمانی را به شما پیشنهاد می دهد. این روش ها ممکن است شامل:

  • استفاده از دارو و پمادهای آنتی فیشر و آنتی بیوتیک
  • استفاده از روش های خانگی مثل حمام سیتز، استفاده از عسل و غیره
  • جراحی یا لیزر شقاق

درمان شقاق با لیزر و مزایای آن

همچنین دکتر شقاق موظف است بعد از معاینه، اطلاعات کافی درباره روش درمان پیشنهادی را به شما ارائه دهد. این اطلاعات شامل هزینه، طول درمان، دوران نقاهت و مزایا و معایب روش درمانی پیشنهادی است.

روش عمل لیزر شقاق یکی از بهترین گزینه های درمان این بیماری است که امروزه جایگزین جراحی شده و در مقایسه با این روش دارای مزایای فراوانی است.

چه زمانی به دکتر مراجعه کنیم؟

در صورت بروز هر یک از علائم این بیماری بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا بهترین روش درمان به شما پیشنهاد شود. زیرا ممکن است بیماری تان در شرایطی باشد که با استفاده از دارو درمان شود، پس سعی کنید با سهل انگاری روند درمان را به تعویق نیندازید.

البته در نظر داشته باشید که استفاده از دارو فقط تا ۴ هفته بعد از شروع بیماری میتواند تاثیر گذار باشد و زمانیکه بیماری شما تبدیل به شقاق مزمن شود، باید از روشهای جراحی و لیزر شقاق استفاده کنید.

بهترین دکتر شقاق در تهران

اگر به دنبال دکتر شقاق در تهران هستید، کلینیک مهنا یکی از مراکز قدیمی ارائه خدمات درمان شقاق با لیزر است که بطور تخصصی در زمینه لیزر بیماری های نشیمنگاهی فعالیت میکند.

دکتر علیرضا زارعی با سابقه ای درخشان در درمان بیماری های نشیمنگاهی به عنوان یکی از پزشکان برتر درمان شقاق و سایر عارضه های مقعد شناخته می شود.

در نظر داشته باشید که لیزر به دلیل مزایای فراوان در مقایسه با جراحی توانسته توجه بسیاری از بیماران را به خود جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *