عکس درمان فیستول با لیزر

درمان فیستول با لیزر + مراقبتهای بعد از عمل لیزر فیستول مقعدی

درمان فیستول با لیزر چگونه است؟ آیا روشی قطعی برای درمان فیستول بدون جراحی وجود دارد؟ برای آنکه بهتر بتوانید با مشکل فیستول مقعد آشنا شوید پیشنهاد می کنیم ابتدا درباره خود بیماری فیستول و علائم آن کاملا آگاه باشید.

فیستول یک بیماری عفونی؛ غیر مسری یا غیر ارثی است که تنها به دلیل وارد شدن فشار یا ضربه به مقعد و انجام برخی دیگر از عادت های اشتباه در زندگی به وجود می آید.

در ادامه بهترین روش برای درمان قطعی فیستول مقعدی بدون جراحی با لیزر را توضیح دادیم پس در ادامه با ما همراه باشید.


از طریق شماره زیر با کلینیک مهنا در ارتباط باشید:

برای درمان سرپایی فیستول وقت بگیرید


لیزر فیستول سرپایی در کلینیک مهنا

درمان فیستول با لیزر در کلینیک مهنا چگونه است؟

درمان فیستول مقعد بدون جراحی یا آبسه وابسته به محل پدید آمدن آن و نیز علت ایجاد آن می باشد، اما در اکثر مواقع باید بیمار با لیزر درمان شود یا با تجویز پزشک داروهای آنتی‌بیوتیک مصرف کند. زمانی که فرد به دکتر فیستول مراجعه می کند، پزشک با معاینه قادر به تشخیص آن است که مسیر فیستول از کجا به کجا است. در بعضی از موارد آن‌ها موقتا راهی به بیرون ندارند.

همچنین بخوانید: هزینه درمان فیستول با لیزر و جراحی

how anal fistula laser perform

In the specific case of fistulas in patients with inflammatory bowel disease, novel forms of treatment with antibodies and long-term antibiotic therapy can achieve some symptom control.در موارد خاص فیستول در بیماران مبتلا به بیماری التهابی روده، استفاده از روشهای جدید درمان با داروهای قوی آنتی بادی و استفاده طولانی مدت از آنتی بیوتیک می تواند برخی علائم را کنترل کند اما به صورت کامل از درمان نمی کند. تخلیه این مسیر عفونی با درن های نخی سیلیکونی برای جلوگیری از ایجاد آبسه مقعد بوده و درد را کاهش می دهد، اما فیستول را درمان نمی کند.

darmsprechstunde.de

مراحل انجام درمان فیستول با لیزر

متاسفانه درمان فیستول بدون جراحی امکان پذیر نیست. همچنین تا به حال دارویی کشف نشده که بتواند این بیماری را به صورت ریشه ای از بین ببرد زیرا منشا فیستول داخل بدن است. اما لیزر فیستول روش جدید بوده که خطرات جراحی را ندارد و کامل بدون عوارض است در نتیجه به عنوان روش درمان بدون جراحی در نظر گرفته می شود.

عکس مراحل لیزر فیستول
عکس مراحل لیزر فیستول

روش درمان فیستول با سلول های بنیادی تاکنون تنها برای بیماران مبتلا به بیماری کرون تایید شده و جزو آزمایشات بالینی قرار دارد.

با این حال، طبق روشهای استاندارد، لیزر فیستول طی ۷ مرحله زیر در یک جلسه انجام می شود:

 • برش فیستول توسط اشعه لیزر،
 • سوزاندن عفونت و چرک از ریشه با لیزر
 • زهکشی نخ،
 • برداشتن و بسته شدن استیوم داخلی به وسیله فلاپی پلاستی
 • بازسازی پلاستیک با بخیه اسفنکتر،
 • روش لیفت LIFT
 • انسداد با بیومواد

معایب و عوارض عمل جراحی فیستول

عوارض عمل جراحی فیستول مقعد در مقایسه با لیزر

برخی از معایب و عوارض جراحی فیستول سنتی عبارتند از:

 • عفونت: خطر ایجاد عفونت در محل جراحی وجود دارد که ممکن است درمان آن دشوار باشد و ممکن است نیاز به جراحی های اضافی یا آنتی بیوتیک درمانی طولانی مدت داشته باشد.
 • عود فیستول: علیرغم ترمیم اولیه موفقیت آمیز، فیستول ها ممکن است در برخی موارد به دلیل مشکلات زمینه ای مانند بهبود ضعیف بافت، عفونت یا التهاب مداوم عود کنند.
 • بی اختیاری در دفع مدفوع: آسیب به عضلات و اعصاب اطراف در طول جراحی می تواند منجر به مشکلات بی اختیاری، از جمله بی اختیاری مدفوع یا ادرار شود.
 • ایجاد تنگی مقعد: تشکیل بافت اسکار در محل جراحی می تواند منجر به باریک شدن مجرای فیستول شود و باعث انسداد و علائم عود کننده شود.
 • اختلال عملکرد جنسی: جراحی در نزدیکی ناحیه تناسلی گاهی اوقات می تواند منجر به اختلال عملکرد جنسی، مانند اختلال نعوظ یا مقاربت دردناک شود.
 • انحراف مدفوع: در برخی موارد، کولوستومی یا ایلئوستومی موقت ممکن است برای منحرف کردن جریان مدفوع از محل جراحی مورد نیاز باشد تا امکان بهبودی مناسب فراهم شود، که می‌تواند اثرات جسمی و روحی قابل توجهی بر روی بیمار داشته باشد.
 • عوارض مربوط به بیهوشی: بیهوشی خطرات خاص خود را دارد، از جمله واکنش های آلرژیک، مشکلات تنفسی و عوارض قلبی عروقی.

زمان مراجعه به دکتر متخصص و مراقبت های پزشکی

زمانی که فیستول مقعدی یا همان آبسه مقعد به طور خود به خود خالی نمی شود، تنها راه حل درمان قطعی آن، برش دادن فیستول با لیزر و در نهایت خارج کردن آن می باشد. در پی تخلیه چرک که با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی از سوی جراح صورت می گیرد، میزان شدت درد کاهش می یابد. معمولا پس از جراحی، بیماران یا در همان روز یا روز بعد ترخیص می شوند.

بعد از آنکه بیمار تحت عمل جراحی فیستول مقعدی قرار گرفت و چرک های انباشته شده در آن تخلیه شد بیمار بایستی حتما ۳ تا ۴ مرتبه و هر بار به مدت ۲۰ دقیقه در لگن آب گرم که آغشته به چند قطره بتادین است بنشیند تا محل جراحی و تخلیه ضدعفونی شود و بعد از خشک کردن موضع، آن را پانسمان نمابد. این کار را تا زمانی ادامه دهد تا التهاب آن ناحیه که معمولا حدود دو هفته زمان می برد رفع شود.


در صورتی که شدت التهاب زیاد باشد، با تجویز پزشک جراح، بیمار بایستی از چرک خشک کن تزریقی یا خوراکی استفاده نماید. چنانچه بیمار در ناحیه برش احساس درد داشت، می تواند از داروی مسکن استفاده نماید. در بیشتر مواقع، التهاب بعد از گذشت تقریبا یک هفته فروکش خواهد کرد.

مساله حائز اهمیت در درمان فیستول مقعدی آن است که درمان داروئی به همراه آنتی بیوتیک و غیره به هیچ عنوان موثر نبوده و تنھا درمان تاثیر گذار انجام درمان فیستول با لیزر یا به شکل سنتی می باشد.

برای لیزر فیستول به کدام کلینیک مراجعه کنیم؟

درمان فیستول با لیزر یکی از روش های نوین بدون جراحی برای از بین بردن بیماریهای نشیمنگاهی محسوب می شود. در این روش به علت برش و انعقاد خون پس از بریدن محل جراحی وضوح مناسبی را برای جراح پدید می آورد به طوری که جراح قدرت مانوری بیشتری نسبت به روش سنتی جراحی داشته و می تواند به طور کامل ریشه ها و شاخه های جانبی را ببیند و احتمال این که ریشه ها ناقص سوزانده شوند بسیار کم است به همین خاطر است که امکان عود بیماری بسیار کم و در حد صفر است.

خوشبختانه ما در کلینیک مهنا توانسته ایم با مدد یک تیم فوق العاده مجرب و کارآمد و همچنین بهترین پزشک متخصص درمان بیماری فیستول که جناب دکتر علیرضا زارعی بوده، در سریع ترین زمان ممکن بدون درد و نقاهت و خونریزی توسط مجهز ترین و به روز ترین دستگاه های روز دنیا بهترین خدمات را در اختیار بیماران عزیز قرار دهیم.

قیمت درمان فیستول با لیزر

در سال ۱۴۰۳، هزینه درمان فیستول با لیزر بین ۶ تا ۱۰ میلیون تومان برآورد میشود.

اولین نکته در خصوص هزینه های بیماری های نشیمنگاهی این است که یک هزینه ثابت ندارد و با رایزنی های انجام شده قرار بر آن شده است که پس از جراحی با لیزر بیمارانی که دارای بیمه تکمیلی هستند با نامه ای از سوی پزشک خود بتوانند هزینه عمل خود را دزیافت نمایند.

و اما نکته مهم دیگری که بسیاری از بیماران در تماس تلفنی می خواهند هزینه درمان را جویا شود این است که پزشک بایستی حتما بیمار را معاینه نماید تا بتواند در خصوص نوع درمان و هزینه های صحبت کند.

راه رفتن بعد از عمل فیستول با لیزر

مهم است به این نکته توجه کنید که بیماران باید چند روز پس از عمل جراحی استراحت کنند. در این مدت، آنها باید اجازه دهند بدنشان بهبود یابد و از نشستن یا راه رفتن بیش از حد خودداری کنند. بسیاری از مردم پوشیدن لباس های گشاد را در دوران نقاهت راحت تر می دانند.

پیاده روی های کوتاه و روزانه برای حفظ حرکت بدن و کاهش درد مرتبط با فیستول در مقعد موثر است. حداقل ۳۰ دقیقه پیاده روی در روز را مد نظر داشته باشید یا پیاده روی های کوتاه مدت تر در روز تقسیم کنید.


عمل جراحی فیستول (فیستولوتومی) یک نوع روش درمانی است که می توان گفت تنھا روش درمانی موثر به شمار می آید و برای انجام آن سوراخ خارجی و داخلی(اولیه) با رد کردن پروب (میله فلزی نازک و قابل انعطاف و نرم) و با استفاده از آب اکسیژنه و بلدومتیلن رقیق بایستی آن را بیابند. مجرا یا مجاری شود unroffed فیستول باید به صورت کامل معلوم گردد. مجرا در تمامی طول آن باز بطوریکه فیستول به شکل یک زخم باز درآید. باید اطمینان حاصل کرد که زخم حاصل از عمق به سطح بطور خود به خود ترمیم می گردد. درکلیه روش ھای درمانی چه جراحی و چه لیزر ٥ تا ١٠ درصد بسته به طول و عمق فیستول امکان بازگشت آن وجود دارد.

علائم بیماری فیستول مقعدی

شما چگونه می توانید متوجه شوید که فیستول مقعدی دارید؟

 1.  ترشح چرکی در ساعات زیاد از یک سوراخ و یا چند سوراخ در نواحی مقعد
 2.  برخورداری از برجستگی سفت و دردناک در زمان لمس آن در اطرف مقعد
 3.  وجود دردر در زمان درد دفع مدفوع
 4.  برخورداری از سوزش و خارش ناشی از ترشحات در اطراف ناحیه مقعد
 5.  تغییر رنگ پوست اطراف ناحیه مقعد
 6.  وجود درد پس از دفع مدفوع

اگر علائم فیستول را در ناحیه مقعد مشاهده می‌کنید و به این بیماری مشکوک هستید،

برای تعیین وقت معاینه با کلینیک مهنا تماس بگیرید


همچنین بخوانید: انواع فیستول

پرسش و پاسخ های درمان فیستول با لیزر

بهترین کلینیک لیزر فیستول در تهران کدام است؟

از کلینیک های مطرح تهران برای انجام لیزر فیستول می توان به کلینیک زارعی و کلینیک مهنا اشاره کرد.

دوره نقاهت بعد از درمان فیستول با لیزر چقدر است؟

ایده آل ترین زمان برای سپری کردن دوره نقاهت بعد از درمان ۴ تا ۵ روز است.

بهترین روش درمان فیستول بدون جراحی؟

برای کسانی که نگران عوارض عمل جراحی هستند، درمان فیستول با لیزر بهترین گزینه است.

تفاوت لیزر فیستول و عمل جراحی چیست؟

این دو روشهای تفاوت های بسیاری دارند که در متن بالا به صورت کامل ذکر شده اند ولی مهم ترین مزیت درمان فیستول با لیزر نسبت به عمل جراحی نداشتن بیهوشی و استفاده از بی حسی موضعی است.

راه رفتن بعد از عمل فیستول با لیزر ممکن است؟

بله. میتوانید به راحتی بعد از لیزر راه بروید و به کارهای روزمره خود برسید.

احتمال بازگشت فیستول بعد از عمل با لیزر وجود دارد؟

خیر. اشعه پرتوان لیزر فیستول را از ریشه سوزانده و عفونت را کامل از بین میبرد. در نتیجه احتمال عود تقریبا صفر است.

تجربه عمل فیستول با لیزر مثبته یا منفی؟

مثبت. بعد از عمل ۹۸% بیماران در سلامت کامل به سر برده وتجربه عود نداشتند.

20 دیدگاه دربارهٔ «درمان فیستول با لیزر + مراقبتهای بعد از عمل لیزر فیستول مقعدی»

  1. سلام، شما برای درمان فیستول با لیزر بیهوشی نمی شوید میتونید با خیال راحت کمتر از نیم ساعت سرپایی درمان بشید. برای تعیین نوبت و مشاوره تماس بگیرید: ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸

 1. درمان قطعی فیستول مقعدی بدون جراحی صد در صد لیزره واقعا ریسک جراحی رو نکنید چون کل مسیر رو برش میدنو خیلی دیر خوب میشه. من خود به شخصه یک بار جراحی کردم که عفونت کرد و مجبور شدم بعدش برم لیزر کنم

 2. سلام دکتر وقت شما بخیر حدود دو هفته هست که یه توده کوچیکی کنار باسنم داشتم که دست میزدم برجسته بود ولی الان جدیدا سرش باز شده و ازش آب میاد هرچی توی اینترنت خوندم نوشته که فیستوله واقعا میتونه همچین چیزی باشه به نظر شما؟

  1. سلام، لیزر تنها روش درمان فیلتول بدون جراحی میباشد. برای تعیین نوبت و مشاوره تماس بگیرید: ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸

 3. راه رفتن بعد از عمل فیستول و پیاده روی مشکلی نداره؟ من کارم طوریه که توی طول روز خیلی باید سرپا وایستم و زیاد راه میرم میخواستم ببینم اگه با لیزر عمل کنم میتونم به کارم ادامه بدم یا نه

  1. سلام به مدت ۲ تا ۳ روز بهتره استراحت کنید که پروسه ترمیم زخم انجام بشه بعدش میتونید به فعالیتای روزمرتون ادامه بدید

 4. سلام آقای دکتر – من دچار آبسه داخل مقعد هستم- متخصصان می گویند باید عمل جراحی باز کنم- آیا با لیزر امکان برداشتن کیست ۱۴ میلی متری هست؟

  1. سلام بله میتونید به صورت سرپایی با لیزر آبسه را از بین ببرید. برای مشاوره و تعیین نوبت تماس بگیرید: ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸

 5. سلام یک ماه پیش عمل فیستول با لیزر پیش دکتر دیگه ای کردم هنوز ترشح دارم و چرک میاد بشدت خارش میگیرم چکار کنم طبیعیه یا بتزم عمل و امپول درد اورو پول زیاد

 6. سلام وقت بخیر
  پدر من فیستول نعل اسبی پیچیده داشت که بار اول در تهران لیزر کرد ولی انگار باعث شد بیشتر رشد کنه
  بعدش به فاصله ی یک ماه دو بار عمل جراحی باز انجام داده و بیشتر فیستول رو خارج کرده
  ولی در حال حاضر باز هم متوجه شده که فیستول باقی مانده در حال رشد هست
  نظر شما برای درمان چیه؟
  لطفا پاسخ بدید که آیا شما میتونید درمان کنید ؟ که ما بیایم پیشتون

  1. سلام. مشکل این بوده که پزشک از ریشه فیستول ها رو نسوزاندن برای همین دائم در حال عود هست. بله میتونید برای درمان حضوری تشریف بیارید و برای مشاوره تماس بگیرید: ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸

  1. سلام. تخلیه چرک فیستول زمان درمان انجام میشه لطفا خودتون اقدام به خوددرمانی نکنید چون امکان داره عفونت پخش بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا