زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی با لیزر؛ بدون درد خونریزی + مزایا و معایب

درمان زگیل تناسلی با لیزر یا همان لیزر زگیل تناسلی یک روش سرپایی برای از بین بردن زائده های داخل و اطراف دستگاه تناسلی است. لیزر CO2 می تواند هر نوع زگیل تناسلی مردان و زنان که داخل واژن و مقعد، اطراف و روی آلت تناسلی، واژن و مقعد وجود دارد، از ریشه سوزانده و درمان کند.

طبق تجربه پزشکان و بیمارانی که تا به حال تحت درمان با لیزر زگیل تناسلی قرار گرفته اند، این روش برای آنها کاملا بدون درد و خونریزی انجام شده است. به گونه ای که روی زائده ها نیازی به پانسمان نداشته و بیمار می تواند بلافاصله فعالیت های روزمره خود را ادامه دهد.

لازم به ذکر است که هر روش درمانی از جمله لیزر علاوه بر مزایای فراوان دارای معایب اندکی بوده که در این مطلب از کلینیک مهنا به طور کامل آنها را بررسی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: دکتر زگیل تناسلی و متخصص hpv


اگر به زگیل تناسلی مبتلا هستید و برای انتخاب روش درمان نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید برای تعیین وقت معاینه و مشاوره با کلینیک مهنا تماس بگیرید.

☎️ مشاوره لیزر زگیل تناسلی


زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی زنان و مردان که با نام زگیل مقاربتی هم شناخته می شود یکی از شایع ترین بیماری های آمیزشی است به طوری که آمار غیر رسمی حاکی از آن است که در حال حاضر بیش از ۱ میلیون ایرانی به این بیماری عفونی مبتلا شده اند.

با توجه به الگوی روابط جنسی جوانان در شرایط فعلی احتمال افزایش این عدد پیش بینی می شود. چنین آمار تامل برانگیزی یعنی یک اپیدمی گسترده پیش رو داریم که اگر برای مقابله با آن چاره ای اندیشیده نشود می تواند این بیماری را به مراتب از ایدز هم خطرناک تر کند.

جلوگیری از بروز این فاجعه ی انسانی از وظایف خطیر و دشوار جامعه ی پزشکی است که هم سطح آگاهی افراد را افزایش دهد و هم با کمک روش های درمانی موثری به جنگ با این بیماری بشتابد.

تصویر شکل زگیل تناسلی
تصویر شکل زگیل تناسلی

همچنین ببینید: عکس زگیل تناسلی (واضح و واقعی)

بهترین درمان زگیل تناسلی با لیزر در کلینیک مهنا

کلینیک مهنا یکی از پیشرفته ترین و تخصصی‌ترین مراکز تشخیص و درمان زگیل تناسلی و سایر بیماریهای مقعدی است که با تیمی از پزشکان متخصص آقا و خانم و با کمک تجهیزات فوق مدرن و روز دنیا در زمینه ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه درمان با لیزر برای درمان زگیل های تناسلی می باشد.

این زائده‌ها برخلاف ظاهر ساده و کوچکشان می‌توانند بدن فرد را میزبان سرطان کنند و انتخاب بهترین پزشک متخصص برای تشخیص و درمان آن فوق العاده با اهمیت است.

معاینه ی مقعد و ناحیه ی تناسلی قطعا برای هیچکسی خوشایند نیست و در چنین شرایطی همه به دنبال بهترین پزشک متخصص و با تجربه ای هستند که بتواند بدون خونریزی و درد در کوتاه ترین زمان ممکن به چنین مشکلی پایان دهد.

کلینیک مهنا برای درمان قطعی زگیل‌های تناسلی و زگیل مقعد شما روش لیزر درمانی را انتخاب کرده است و با کمک جدید ترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی روز دنیا تنها در ۱ جلسه و بدون برش و بخیه به بیماری شما پایان می دهد.

jarahlaser.com

بیشتر بخوانید: زگیل تناسلی زنان و علائم آن

درمان زگیل تناسلی : انواع روشها

روش‌های متعددی از جمله کرایو زگیل تناسلی برای درمان زگیل‌های تناسلی وجود دارد ولی قبل از آغاز درمان باید ۲ اصل مهم زیر را در نظر گرفت.

 •  از بین رفتن کامل علائم و نشانه ها
 •  عدم بازگشت مجدد بیماری

روشی که برای درمان زگیل تناسلی مورد استفاده قرار می‌گیرد باید در بردارنده ی ۲ اصل بالا باشد در غیر این صورت نتیجه ی درمان موفقیت آمیز نخواهد بود و با بازگشت مجدد زگیل‌ها هم خود شخص در معرض خطر قرار دارد و هم شریک جنسی او و این چرخه ی معیوب ادامه خواهد داشت.

با مطالعات صورت گرفته و بررسی صدها پرونده ی پزشکی در این زمینه مشخص شد که در حال حاضر قطعی ترین و موثرترین روش در میان تمامی روش های درمان این بیماری، روش لیزر درمانی می باشد.

روشی کاملا مطمئن و ایمن بدون کوچکترین اثری از درد و بدون خونریزی که می تواند در ۱ جلسه و برای همیشه به این مشکل پایان دهد و بدون امکان بازگشت مجدد به عنوان قطعی‌ترین روش درمان برای زگیل‌های تناسلی شناخته می شود.

تمامی مراحل فرایند لیزر درمانی به وسیله ی تاباندن اشعه ی لیزر دی اکسید کربن صورت می گیرد و بدون ایجاد برش و بخیه و بدون استفاده از چاقو و قیچی جراحی فقط بافت های آسیب دیده برای درمان هدف گیری می شوند.


اگر به زگیل تناسلی مبتلا هستید و برای انتخاب روش درمان نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید برای تعیین وقت معاینه و مشاوره با کلینیک تماس بگیرید.

📞 انتخاب بهترین درمان زگیل تناسلی


هزینه درمان زگیل تناسلی با لیزر

شاید برای افرادی که به دنبال درمان قطعی زگیل تناسلی خود هستند و روش درمان با لیزر را انتخاب کرده اند بحث هزینه ی درمان با لیزر پیش بیاید. در رابطه با قیمت درمان با لیزر باید بگوییم که پاسخ قطعی در این زمینه نیازمند معاینه و ارزیابی تعداد، اندازه و محل زگیل‌ها می باشد و بدون بررسی جامع نمی توان به آن پاسخ درستی داد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی هزینه درمان زگیل تناسلی با لیزر می توانید با مجموعه تماس بگیرید. همکاران ما صمیمانه شما را در این زمینه راهنمایی می کنند.

بیشتر بخوانید: هزینه لیزر زگیل تناسلی و کرایو

مزیت لیزر زگیل تناسلی نسبت به سایر روشها

لیزر زگیل تناسلی یکی از روش‌های جدید و پیشرفته برای درمان این زائده ها است. مزیت این روش نسبت به سایر روش‌ها شامل موارد زیر است:

 • کاهش درد و عدم نیاز به بیهوشی کلی: در این روش، لیزر با دقت بالا بر روی زگیل تناسلی عمل می‌کند و به دلیل کاهش فشار و تنش در قسمت عمل، بیهوشی کلی نیاز نیست و درد و عدم راحتی بعد از عمل کاهش می‌ یابد.
 • کوتاه شدن زمان بهبودی: در این روش، به دلیل کاهش خونریزی و آسیب به بافت‌های اطراف، زمان بهبودی بسیار کوتاه‌ تر است و بیمار می‌تواند به سرعت به فعالیت‌ های روزانه خود بازگردد.
 • عدم نیاز به بستری شدن: در این روش، بعد از عمل، بیمار نیاز به بستری شدن ندارد و می‌تواند به صورت روزانه به خانه بازگردد.
 • کاهش خطر عفونت: در این روش، به دلیل عدم نیاز به بریدگی و باز کردن زخم، خطر عفونت کاهش می‌یابد.

با این حال، همانند سایر روش‌های درمانی، لیزر زگیل تناسلی نیز دارای محدودیت‌هایی است و قبل از استفاده از آن، باید به یک پزشک متخصص زگیل تناسلی مراجعه کرده و نکات لازم را از وی دریافت کرد.

زمان مراجعه به دکتر برای درمان زگیل تناسلی

تشخیص و درمان زگیل تناسلی

هنگامی که در ناحیه ی تناسلی یا مقعد خود با علائم و نشانه های این بیماری روبرو شدید باید بدون فوت وقت به بهترین پزشک متخصص زگیل تناسلی مراجعه کرده و درمان را آغاز نمایید. زیرا هم خطر گسترش آنها وجود دارد و هم شریک جنسی خود را می توانید آلوده کنید. از طرفی اگر زگیل‌های تناسلی در مسیر مجاری ادراری یا مجرای واژن قرار بگیرند احتمال انسداد و خونریزی وجود دارد.

این زائده‌ها شاید در برخی موارد به صورت خود به خود از بین بروند ولی ممکن است شما به نوع پرخطر این ویروس ها گرفتار شده باشید و این یعنی در خطر معرض ابتلا به برخی سرطان ها قرار دارید. از این رو باید مراقبت های پزشکی ویژه ای برای شما در نظر گرفته شود.

تشخیص نوع تیپ ویروس HPV که زگیل‌های تناسلی شما را ایجاد کرده است به وسیله ی آزمایش خون HPV امکان پذیر است.

 • تماس دست آلوده با پوست کودک
 • سوءاستفاده ی جنسی از کودک

بیشتر بخوانید: زگیل مقعدی و درمان قطعی آن چیست؟

معاینه برای تشخیص زگیل تناسلی

معاینه فیزیکی اغلب کافی است ولی برای موارد مشکوک پزشک معمولا برای تشخیص زگیل تناسلی از آزمایشاتی از جمله معاینه لگن، تست پاپ اسمیر (به عنوان بخشی از معاینه لگنی برای بررسی تغییرات دهانه رحم ناشی از زگیل تناسلی در زنان) انجام می دهد. دکتر زگیل تناسلی همچنین ممکن است کولپوسکوپی را برای بررسی و بیوپسی واژن و دهانه رحم انجام دهد.

There is no ‘swab’, urine or blood test currently available to look for the virus that causes the warts تا به حال هیچگونه آزمایش خون یا ادرار برای تشخیص زگیل های دستگاه تناسلی تایید نشده است.

http://sexualhealth.cht.nhs.uk

شیوع و انتقال زگیل تناسلی چگونه است؟

این بیماری یکی از شایع ترین عفونت های پوستی است که در زیر مجموعه ی عفونت‌های آمیزشی STI قرار می‌گیرد. نوعی ویروس عامل اصلی این بیماری شناخته شده است که با اولین تماس جنسی با فرد آلوده بیماری را آغاز می کند. این بیماری به شکل زائده‌هایی در شکل و اندازه های گوناگون در نقاط مختلف ناحیه ی تناسلی و مقعد خود را نشان می دهد.

با آغاز روابط جنسی فرد ریسک ابتلا به زگیل‌های تناسلی بسیار افزایش می‌بابد به طوری که امروزه سن آغاز این بیماری متاسفانه به مرز ۱۴ سال رسیده است.

پس از آن که فرد به عنوان ناقل ویروس شناخته شد ، وضعیت سیستم ایمنی بدن فرد تعیین کننده ی آن است که این بیماری پس از چه مدتی بر روی پوست او ظاهر شوند. این مدت زمان به طور متوسط ۳ ماه است ولی اگر سیستم ایمنی بدن فرد ضعیف باشد زودتر هم اتفاق می افتد. در برخی موارد هم شخص تا پایان عمر فقط به عنوان ناقل بیماری شناخته می شود و هیچگونه علائمی از زگیل‌های تناسلی بر روی پوست خود مشاهده نمی کند ولی می تواند بیماری را به شریک جنسی خود انتقال دهد.

علائم و نشانه‌های زگیل تناسلی چیست؟

شکل ظاهری و کلی این زائده‌ها همانند زگیل‌های عادی است. فقط در محل ایجاد آنها تفاوت‌هایی وجود دارد. زگیل‌های تناسلی در نواحی مخاطی بدن قادر به رشد هستند. این نواحی به شرح زیر می باشند:

 • ناحیه ی تناسلی
 • ناحیه ی مقعد
 • ناحیه ی دهان، لب ها ، زبان و گلو. در صورتی که فرد رابطه ی جنسی دهانی با فرد آلوده برقرار کند امکان بروز این زائده‌ها در اطراف لب ها، دهان، زبان و گلوی فرد وجود دارد.

از مهم ترین علائم و نشانه‌های زگیل تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود زائده های گوشتی شکل، برجسته و سفت به شکل زگیل در اطراف ناحیه ی تناسلی، مقعد و دهان
 • مشاهده ی تک زگیل‌هایی به صورت پراکنده و ریز یا بزرگ و متراکم به شکل خوشه ای
 • احساس سوزش و خارش در محل برجستگی‌ها
 • وجود ترشح در محل زگیل‌ها
 • وجود سایر بیماری های مقاربتی
 • احساس درد در هنگام ادرار کردن یا بر قراری روابط جنسی

بیشتر بخوانید: زگیل تناسلی در مردان با عکس

علل ایجاد این بیماری چیست؟

بیماری زگیل تناسلی در اثر نوعی ویروس به نام HPV به وجود می آید. این ویروس که با نام پاپیلومای انسانی شناخته می شود عامل اصلی این بیماری آمیزشی شناخته می شود و به شدت مسری است به طوری که به محض برقراری اولین ارتباط جنسی با فرد آلوده و تماس مستقیم پوست با پوست نواحی آلوده به زگیل‌ها، ویروس این بیماری بلافاصله وارد بدن فرد می‌شود.
ویروس HPV بیش از ۱۰۰ تیپ مختلف دارد. دسته ای از این تیپ‌ها به عنوان کم خطر شناخته می شوند که فقط عامل ایجاد زگیل‌های تناسلی هستند و خطر خاص دیگری به دنبال ندارند.

اما دسته ای دیگر از این ویروس‌ها از نوع پرخطر می‌باشند که علاوه بر ایجاد این بیماری، ارتباط معنا داری با برخی سرطان های زیر دارند:

اصلی ترین عامل انتقال این بیماری رابطه ی جنسی شناخته می شود و چون بحث تماس مستقیم پوست با پوست مطرح است روش های پیشگیری مثل کاندوم تاثیر چندانی نخواهد داشت در واقع زمانی که شریک جنسی خود را انتخاب میکنید یعنی با گذشته ی او وارد رابطه می شوید.

اگر در کودکان با چنین موضوعی مواجه شویم باید احتمالات زیر را بررسی نماییم:

نتیجه گیری

در مواردی که بیماران نیاز دارند سریعا زائده ها را درمان کرده و از جراحی ترس دارند لیزر بهترین جایگزین است، ابلیشن لیزر CO2 به عنوان یک روش درمانی موثر و سرپایی بدون فوت وقت و هر گونه درد در نظر گرفته می شود. از بین بردن زائده های تناسلی با لیزر CO2 آنها را از ریشه سوزانده و احتمال عود را به صفر می رساند.

پرسش و پاسخ لیزر زگیل تناسلی

آیا بعد از لیزر زگیل تناسلی میتوان رابطه داشت؟

بلافاصله خیر. بیمار باید تا زمان بهبود زخم لیزر از انجام هرگونه فعالیتی که باعث اصطکاک روی ناحیه می شود، خودداری کند.

آیا لیزر زگیل تناسلی درد دارد؟

خیر. لیزر تحت بی حسی موضعی انجام می شود در نتیجه هیچ گونه دردی ندارد.

ازدواج بعد از درمان زگیل تناسلی ممکن است؟

بله در صورتی که ویروس زگیل تناسلی به صورت کامل از بدن شما دفع شده باشد، ازدواج و رابطه جنسی با فرد سالم مشکلی ایجاد نمی کند.

لیزر زگیل تناسلی در تهران کجا انجام بدهم؟

کلینیک مهنا یکی از معتبر ترین مراکز درمانی انواع بیماریهای نشیمنگاهی در تهران بوده که می توانید مراجعه کنید. آدرس کلینیک: تهران، خیابان ملاصدرا، خیابان پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک ۱۴، طبقه ۵

بهترین دستگاه لیزر زگیل تناسلی چیست؟

بهترین نوع دستگاه لیزر برای از بین بردن این عارضه شامل: ADSS Fractional co2 laser, ADSS Germany TUV medical CE, ADSS ISO13485(TUV), FDA CO2 Laser Therapy Machine k161925 می باشند.

11 دیدگاه دربارهٔ «درمان زگیل تناسلی با لیزر؛ بدون درد خونریزی + مزایا و معایب»

 1. ممنونم از کلینیک خوب مهنا و دکتر زارعی بزرگوار بنده تجربه عمل زگیل تناسلی با لیزر رو داشتم

 2. سلام من سه چهارتا دونه زير التم زده ولي شبيه هيچكدوم از اين عكس ها نيس
  بايد برم دكتر يا نه؟

  1. سلام بله بهتره که برای تشخیص دقیق حضوری مراجعه کنید. اگر ساکن تهران هستید، کلینیک ماهم در دسترس هست. برای تشخیص دقیق و مشاوره با شماره ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا