عکس کیست مویی

عکس کیست مویی خفیف، مراحل اولیه و پیشرفته + بعد از عمل

عکس کیست مویی به عنوان یک عامل مهم در تشخیص بیماری توسط خود بیمار کاربرد دارد. کیست مویی یا سینوس پیلونیدال برگشت مو به داخل پوست و ایجاد یک سوراخ یا حفره ریز در سطح پوست است که معمولا با چرک و عفونت پر شده است.

⬅️ همچنین بخوانید: لیزر کیست مویی بدون جراحی

همانطور که در عکس کیست مویی مشاهده می‌کنید، ایجاد آبسه‌های عفونی در مرحله اولیه بیماری اتفاق می افتد که دردناک بوده و گسترش عفونت و تخریب بافت‌های اطراف مقعد هم از عوارض عدم درمان به موقع این سینوس هستند. در حال حاضر قطعی‌ترین روش درمان کیست مویی با لیزر و جراحی است که با ایجاد یک برش کوچک روی آن به راحتی تخلیه می شود.

البته استفاده از بعضی داروهای مسکن و آنتی بیوتیک در برطرف کردن علائم آزار دهنده سینوس تاثیر زیادی دارد و حتی توصیه می شود که چند روز قبل از عمل کیست مویی برای کنترل عفونت از داروهای آنتی بیوتیک استفاده شود.

علت کیست مویی در زنان و مردان

هنوز علت اصلی ایجاد سینوس پیلونیدال مشخص نشده، اما طی تحقیقات و تجربیات پزشکان عوامل متعددی در ایجاد این بیماری تاثیر گذارند که شامل ژنتیک، کم تحرکی و نشستن طولانی، اصطکاک و سایش پوست، پوشیدن لباسهای تنگ و نامناسب، وزن بالا، عدم رعایت بهداشت فردی و… می باشند.

این بیماری بسیار آزار دهنده است و باعث ایجاد درد و التهاب در ناحیه مقعد می‌شود. محل ایجاد این عارضه مقعدی معمولا در انتهای ستون فقرات و در خط بالای باسن می‌باشد و احتمال بروز آن در نواحی دیگر بدن بسیار پایین است.

⬅️ بیشتر بخوانید: بهترین ” دکتر کیست مویی ” در تهران و کرج

عکس عفونت کیست مویی بعد از عمل

میزان عود کیست مویی بعد از جراحی با روش برش و درناژ حدود ۴۰ درصد است. در صورتی که عمل جراحی با تیغ انجام شود، کیست ها ممکن است برگردند زیرا ناحیه دوباره عفونی می شود یا مو در نزدیکی محل برش رشد می کند. افرادی که دچار عود کیست مویی می شوند، اغلب دچار زخم های مزمن و سینوس های تخلیه کننده هستند.

شکل ظاهری کیست مویی

مشاهده شکل ظاهری و عکس این سینوس می‌تواند در تشخیص ساده تر آن به شما کمک کند. در تصاویر زیر انواع حاد و مزمن بیماری را مشاهده می‌کنید:

کیست مویی
عفونت کیست مویی

2 دیدگاه دربارهٔ «عکس کیست مویی خفیف، مراحل اولیه و پیشرفته + بعد از عمل»

  1. عکس عفونت کیست مویی بعد از عمل رو می خواستم چون حس میکنم زخمم عفونت کرده و هر روزم داره بدتر میشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا