حمام sitz

حمام sitz درمان گر بیماری‌های بواسیر (هموروئید)، شقاق، کیست مویی، فیستول

حمام sitz یا نشیمن اصطلاحاً به حمامی گفته می شود که در آن تنها کفل ها یا نشیمنگاه مورد شستشو قرار می گیرد.هدف از این حمام، آب درمانی در ناحیه میان دو راه (پرینه) می باشد و می تواند در درمان بیماری‌های نشیمنگاه از جمله بواسیر (هموروئید)، شقاق، کیست مویی و فیستول و حتی درمان بیماری هایی نظیر عفونت مهبل و تسکین بعد از جراحی مورد استفاده قرار گیرد.

چگونه حمام sitz بسازیم؟

برای تهیه این حمام می توان از لگن های آماده که برای این منظور تعبیه شده است، استفاده نمود و آن را بر روی توالت فرنگی قرار داد همچنین در صورت عدم دسترسی به این لگن می توان از وان حمام برای این منظور استفاده کرد.

ابتدا وان را به خوبی بشویید تا عاری از هر گونه باکتری شود همچنین لازم است مواد شوینده موجود روی سطح وان به خوبی شسته شوند. سپس آن را با استفاده از آب گرم که خیلی داغ نباشد پر می نماییم به یاد داشته باشید آب بیش از حد گرم می تواند موجب التهاب عروق آسیب دیده گردیده و نتیجه عکسی را به دنبال داشته باشد در حالی که آب گرم می تواند باعث افزایش گردش خون در این ناحیه شده و موجب درمان بیماری و التهاب گردد.

چگونه از حمام sitz استفاده کنیم؟

وان را تا ۷ الی ۱۰ سانتی متر با آب پر نمایید، همچنین می توانید از مواد تسکین دهنده در آن استفاده کنید به طور مثال مقداری نمک در آب بریزید. ( هنگام اضافه نمودن نمک دمای آب باید کمی بیشتر باشد تا نمک در آن حل گردد) در مرحله ی بعد برای مدت زمان ۱۵ الی ۳۰ دقیقه در وان بنشینید و سپس خود را بدون دخالت دست و با استفاده از حوله نرم خشک نمایید، زیرا مالش و خشک کردن با دست می تواند باعث میزان شدت وخامت گردد.

2 دیدگاه دربارهٔ «حمام sitz درمان گر بیماری‌های بواسیر (هموروئید)، شقاق، کیست مویی، فیستول»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا