درمان فیستول مقعد با دارو

آیا درمان فیستول مقعد با دارو امکان پذیر است؟

بیماری های نشیمنگاهی یا مقعدی به یکی از شایع ترین بیماری ها در عصر حاضر تبدیل شده اند که با رشد فزاینده ای هم در حال گسترش هستند. این بیماری ها گروه سنی مشخصی را نمی شناسند و به سراغ همه می روند. بیشتر مردم شناخت درستی از انواع مختلف بیماری های مقدی ندارند و از آنجایی که اکثر این بیماری ها نشانه ها و علائم مشترک و مشابهی با یکدیگر دارند تشخیص سخت تر می‌شود. یکی از شایع ترین این بیماری ها، فیستول مقعدی است.

در یک تعریف ساده برای این بیماری باید بگوییم که فیستول مقعدی در اثر ایجاد آبسه و عفونت ناشی از مسدود شدن غدد کانال مقعد به وجود می آید. این عفونت می تواند از طریق کانالی باریک به سطح پوست برسد و در اطراف مقعد یک یا چندین سوراخ پوستی ایجاد کند که با خروج چرک و ترشحات عفونی و درد همراه است.

بسیاری از افراد فکر می کنند که این عارضه التهابی جزئی است که به خودی خود درمان می گردد و کلا از مراجعه به پزشک و معاینه ی مقعد خود واهمه دارند.

طبیعی است اما باید در نظر داشت که این کار فقط باعث گسترش عفونت می شود و درمان بیماری را سخت تر می کند. فیستول یک بیماری عفونی پیش رونده است که نیاز به درمان و رسیدگی های پزشکی دارد و نمی‌توان آن را به حال خود رها ساخت.

سوالی که در این میان برای بسیاری از افراد به وجود می آید این است که امکان درمان فیستول با دارو وجود دارد یا نه؟

همچنین بخوانید: درمان فیستول با لیزر

درمان فیستول مقعد با دارو

نمایی کلی از این بیماری را برای شما شرح دادیم و متوجه شدید که فیستول مقعدی با آسیب های بافتی اطراف مقعد همراه است. علم پزشکی در تلاش است تا برای درمان انواع بیماری ها روش های ایمن تر و کم عارضه تری کشف کند که جایگزین عمل جراحی شود. مانند داروها. اما در حال حاضر برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله درمان فیستول مقعد روشی که بتواند به اندازه ی عمل جراحی برای درمان آن اثربخش باشد به وجود نیامده است و دارویی که به درمان قطعی و نهایی این عارضه کمک کند فعلا وجود ندارد.

تنها دارویی که می‌تواند در چنین شرایطی به کاهش عفونت و التهاب بیماری شما کمک کند و آن را کنترل کند، آنتی بیوتیک ها هستند که از گسترش عفونت ناشی از فیستول جلوگیری می‌کنند و در نتیجه تورم و التهاب ناشی از آن را کاهش می دهند. مسکن ها هم دسته ای دیگر از داروها هستند که به کاهش درد شما کمک زیادی خواهند کرد.

مصرف مرتب آنتی بیوتیک ها یک مزیت دیگر هم دارد. مشخص شده است افرادی که قبل از عمل جراحی فیستول مقعدی خود از آنتی بیوتیک ها استفاده کرده اند به دلیل کاهش و کنترل عفونت، نتایج بهتر و موفقیت آمیزتری طی عمل جراحی فیستول برای آنها مشاهده شده است. اما درمان فیستول مقعد با دارو به تنهایی امکانپذیر نیست.

در صورتی که از انجام عمل جراحی به هر دلیلی می ترسید یا نگرانی دارید می توانید روش مطمئن و کم خطر لیزر درمانی فیستول مقعدی را برای درمان انتخاب کنید که با مزایای زیر همراه است:

  • بدون درد و خونریزی
  • بدون نیاز به بستری
  • بدون نیاز به بیهوشی عمومی
  • با هزینه ی مناسب تر
  • بدون عوارضی مانند بی اختیاری در دفع مدفوع

6 دیدگاه دربارهٔ «آیا درمان فیستول مقعد با دارو امکان پذیر است؟»

  1. من دارم ۳ ماهه پماد استفاده میکنم برای فیستولم ولی فک میکنم تغییر نکرده شما چی پیشنهاد میکنید؟

    1. سلام درمان فیستول با دارو به هیچ عنوان امکان پذیر نیست باید لیزر کنید یا جراحی. تعیین نوبت و مشاوره ۰۲۱۸۸۸۷۱۰۷۸

    1. سلام، فیستول خود به خود و با مصرف دارو خوب نمیشود و برای درمان قطعی حتما باید لیزر یا جراحی انجام شود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا