درمان شقاق در طب سنتی با داروهای گیاهی

درمان شقاق در طب سنتی با داروهای گیاهی

عواملی نظیر ابتلا به یبوست مزمن و فشار بیش از اندازه هنگام دفع مدفوع می تواند به دیواره های اطراف مقعد آسیب برساند و باعث ایجاد ترک و شکاف های پوستی شود. به چنین وضعیتی اصطلاحا شقاق یا فیشر مقعدی می گویند. درد و خونریزی مقعدی به دنبال دفع مدفوع دو نشانه ی اصلی شقاق هستند و طبیعی است هر چه عمق و طول ترک های پوستی ناشی از شقاق کمتر باشد علائم آن خفیف تر و درمان آن  سریع تر خواهد بود.  برای درمان شقاق در طب سنتی نسخه های زیادی وجود دارد که در ادامه با موثرترین روش های درمان گیاهی شقاق آشنا خواهید شد.

درمان گیاهی شقاق یا فیشر

قبل از انتخاب درمان گیاهی مناسب برای شقاق یا فیشر مقعدی خود بهتر است ابتدا برای تشخیص قطعی مشکل خود نزد پزشک بروید تا به طور کامل شقاق شما را بررسی و وجود آن را تایید کند. سپس در صورتی که شقاق شما را از نوع خفیف تشخیص داد می توانید درمان گیاهی شقاق خود را در خانه آغاز کنید. درمان شقاق مقعدی با داروهای گیاهی و در طب سنتی زمانی نتیجه ی مثبتی در بر خواهد داشت که علائم و نشانه های شقاق شما در حد خفیف باشد در غیر این صورت شما نیاز به مداخلات پزشکی خواهید داشت و روش های درمان خانگی شقاق برای شما گزینه ی مناسبی نیست. در ادامه با چند روش اثربخش و فوق العاده موثر برای درمان گیاهی شقاق آشنا خواهید شد.

درمان گیاهی شقاق با روغن زیتون

اگر به دنبال درمان گیاهی شقاق خود هستید، روغن زیتون یکی از بهترین گزینه هایی است که برای درمان شقاق در طب سنتی به آن اشاره شده است. روغن زیتون حاوی مقادیر فراوانی از چربی های سالم است که کمک می کند سیستم روده های شما روان تر و دفع مدفوع آسان تر گردد. اگر به شقاق مبتلا شده اید یا از یبوست های مزمن رنج می برید بهتر است همراه وعده های غذایی خود روغن زیتون میل کنید. همچنین روغن زیتون سرشار از املاح مفیدی است که خاصیت ضد التهابی دارند و به کاهش درد و التهاب شقاق مقعدی کمک زیادی می کند.

درمان گیاهی شقاق با روغن زیتون

روش دیگر استفاده از روغن زیتون به این صورت است که مقادیر مساوی از روغن زیتون، عسل و موم زنبور عسل را ترکیب کرده و آنها را تا جایی که موم زنبور عسل به طور کامب ذوب می شود حرارت دهید. سپس پس از سرد شدن کامل آن، ترکیب را به طور مستقیم بر روی ناحیه ی آسیب دیده استعمال کنید.

درمان شقاق با آلوئه ورا

برای درمان شقاق در طب سنتی روی آلوئه ورا تاکید فراوانی شده است. آلوئه ورا به احیای مجدد بافت های آسیب دیده ی پوست و تسکین درد و التهاب ناشی از شقاق کمک زیادی می کند. برای درمان گیاهی شقاق فقط کافیست برگ آلوئه ورا را باز کرده و ژل داخل آن را به طور مستقیم بر روی ناحیه ی آسیب دیده ی مقعد استعمال کنید. می توانید روزی چند بار از این روش درمانی استفاده کنید.

درمان گیاهی شقاق با آلوئه ورا

درمان شقاق با سرکه سیب

سرکه سیب یکی قوی ترین گزینه ها برای درمان گیاهی شقاق است که بارها به منظور درمان شقاق در طب سنتی به آن اشاره شده است. سرکه سیب برای درمان یبوست هم گزینه ای عالی است و به بهبود حرکات روده کمک زیادی می کند. از آنجایی که سرکه سیب دارای خواص ضدعفونی کننده ی بسیاری قدرتمندی است می توانید کمی آن را با آب رقیق کرده و مقعد  خود را با آن شستشو دهید. همچنین می توانید ۱ الی ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب ترکیب کرده و با کمی عسل میل نمایید. این ترکیب را روزی ۲ بار تهیه کرده و میل کنید.

درمان گیاهی شقاق با سرکه سیب

درمان گیاهی شقاق با روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از بهترین گزینه ها برای درمان گیاهی شقاق است. خاصیت روان کنندگی این روغن می تواند به درمان و بهبودی سریع تر شقاق کمک زیادی کند. روزی ۲ الی ۳ بار روغن نارگیل را به طور مستقیم بر روی ناحیه ی آسیب دیده استعمال کنید تا به خوبی جذب شود. همچنین برای درمان شقاق در طب سنتی تاکید شده است که روغن نارگیل را در طول روز میل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *